Ako vplývajú toxíny na zdravie v mladom a vyššom veku?

Najčastejšie po zime alebo po lete možno pociťujeme úbytok energie, zvýšenie únavy. Sme malátni, bledí, doslova bez duše. Okrem toho vás možno trápia aj pribúdajúce problémy. Namiesto toho, aby ste navštevovali odborníkov a mysleli na najhoršie sa na chvíľku zamyslite. Nikdy ste neuvažovali nad tým, že kriciaca zena s bolestamitento stav by mohol mať na svedomí váš vlastný organizmus zamorený toxínmi? Veď dnes je množstvo vplyvov, ktoré vás pomaly zapĺňajú týmito škodlivými látkami. Nejde len o výpary z áut, tovární a varenia. Škodliviny sa do nášho tela môžu dostať priamou potravou alebo nápojmi. Nie vždy sa ale telu podarí vyčistiť tieto usadené škodliviny, čo sa potom prejavuje vyššie uvedenými príznakmi. Zlepšiť zdravie, náladu a celkovo váš život vám pomôže aj detoxikácia.

Potrebná je vaša snaha, nielen tabletky

Možno ste počuli o rôznych tabletkách na detoxikáciu, ktoré vás zbavia týchto škodlivých usadených zárodkov behom niekoľkých dní až týždňov. Nemožno však veriť všetkému, čo počujete a prečítate si. Pretože vez vašej snahy a sebazaprenia toxíny samé od seba len za pomoci podporných tabliet neodídu. Tie do istej miery dokážu len urýchliť proces čistenia čriev, krvného obehu a iných orgánov.

Podstatou očisty tela bude vylúčiť všetko, čo ho poškodzuje a zabraňuje správnej funkcii orgánov, najčastejšie čriev. Začať je nutné od stravy. Vylúčiť by ste mali sladkosti a biele pečivo. Určite sa vyhnite aj presolených, premasteným a vyprážaným jedlám. Bublinkové sladené nápoje sú taktiež jedným veľkým škodcom. Mimo jedla má pre naše zdravie negatívny vplyv aj pitie alkoholu a fajčenie. A to nielen keď fajčíme my sami, ale aj keď fajčia ľudia okolo nás. Ak už teda nechceme prestať fajčiť, aspoň nebuďme egoisti a neškoďme nášmu okoliu.

Detoxikácia je však najlepšou možnosťou, ako dať svojmu telu a zdraviu druhý dych. Netýka sa to len zmeny životosprávy a prečistenia vnútra, ale aj zovňajška. Namiesto nezdravého pečiva zvoľte celozrnné pečivo. Konzumujte viac ovocia a zeleniny, ktoré sú bohaté na vitamíny a vlákniny. Tie pomáhajú odplavovať škodliviny von z tela, čo vám dodá ihneď viac energie a lepšiu náladu. Nezabúdajte ani na pravidelný pitný režim – čistú vodu.

Tabletky na chudnutie fungujú ako tie na detoxikáciu?

Ide o dva rôzne produkty, ktoré majú iný účel. Zatiaľ čo tie na očistu tela sa snažia z tela odplaviť toxíny, tabletky na chudnutie obsahujú látky, ktoré urýchľujú spaľovanie tukov a zabraňujú ich opätovnému usadzovaniu sa. Preto je dobre nezamieňať si tieto dva typy doplnkov stravy.

Určite je ale nesporným, že pokiaľ chcete schudnúť, váš režim je dobre začať práve detoxikáciou. Tá vaše telo očistí, čím aj určite schudnete, zrýchli sa vám metabolizmus a s pridaním pohybu a rešpektovaním zdravého, pravidelného a pestrého stravovania budete chudnúť ešte rýchlejšie. Za dva týždne detoxikácie môžete schudnúť aj niekoľko kíl. Po ukončení tejto očisty môžete prejsť na tabletky na chudnutie, ktoré budú ubúdanie váhy len podporovať. Samozrejme, je potrebné ich brať obozretne, ináč vám môžu privodiť viac škody.

Väčšia kondička bez fajčenia

Ak už sa rozhodnete očisťovať vaše telo a obnoviť si zdravie, mali by ste to urobiť komplexne. To znamená, mali by ste eliminovať aj tie vplyvy, ktoré sa možno podľa vás eliminovať nedajú. Medzi také však zaraďujeme len smog. Fajčenie sa rozhodne ovplyvniť dá. Ak ste sa o to pokúšali už niekoľkokrát, no neúspešne, asi ste mali slabú motiváciu.

Prestať fajčiť znamená ochrániť seba, svojich blízkych, zlepšiť si kondíciu, zdravie, očistiť pľúca, pečeň a krvný obeh, skrášliť svoj vzhľad a zjemniť pokožku atď. Ak máte pocit, že tieto dôvody nie sú dosť silné, asi vám nepomôžeme. No pomocou vám môžu byť náplasti, tabletky alebo kvapky proti fajčeniu, s ktorými bude rozhodnutie prestať fajčiť ľahšie. Do vášho tela totiž vysielajú signály o tom, že nikotínu máte stále dosť. To znižuje ba až úplne odstraňuje potrebu po cigarete. Zvyšok procedúry už závisí len od vás.

Keď vás trápi vysoký tlak… pan doktor

Priveľké množstvo toxínov vo vašom tele môže mať za následok aj kolísanie tlaku. Ten býva skôr zvýšený ako znížený. Po absolvovaní kúry väčšina pacientov spozorovala zlepšenie stavu. Ak máte dočasné výkyvy tlaku alebo chronický vysoký tlak, od nepríjemných príznakov z nich, ako sú búšenie, bolesť v hrudi, pocit únavy, vám pomôžu aj kvapky alebo tabletky. Sú na prírodnej báze, takže horšie vám určite neurobia. Ak váš problém pretrváva, rozhodne zájdite za odborníkom.

Bolesť v chrbte a krížoch má rýchle riešenie

Niekomu to možno príde absurdné, no škodliviny v nás môžu vyvolávať rôzne bolesti, hlavne ak sú usadené na orgánoch. Tie môžu tlačiť aj na chrbát a kríže, čo vyvoláva bolesť. Detoxikácia je preto dobrá skutočne skoro na všetky problémy. No pokiaľ tieto nepríjemné pocity potrebujete zažehnať čím skôr, môžete tak urobiť pomocou gélu, krému alebo masti. Tie postúpia do problému veľmi rýchlo a tým, že sa na bolestivú oblasť nanášajú priamo, zaberajú najrýchlejšie. Zakúpiť si môžete aj tabletky proti bolesti, no tie zaberajú oveľa pomalšie a mnohokrát majú aj kratší účinok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Navigation