Detoxikáciou docielite dokonalé prečistenie čriev

Už si nemôžete dať pomaly žiadne jedlo, pretože vaše telo si s ním nevie úplne poradiť? Ak začínate mať problémy s trávením aj pri ľahko stráviteľných jedlách, je veľká pravdepodobnosť toho, že ste plný toxínov. chlapec s rukou na hlaveToxíny v tele bránia každej a jednej funkcii jednotlivých orgánov a neprejavujú sa len zhoršením zdravotného stavu, ale aj zhoršením stavu pokožky. Prečistenie čriev alebo detoxikácia, s ktorou vám pomôže aj stránka, by preto mala byť súčasťou vášho života. Najlepšie by bolo obmedziť komplikované zložky na celý život. No vaše telo sa poteší aj občasnej očiste. Ako teda postupovať, odkiaľ a kde sa v tele hromadia toxíny? Aké sú ich dôsledky?

Prečo sa škodliviny v tele usadia?

Začnime od začiatku a povedzme si teda najprv, ako sa dostanú do tela. Nemusíte robiť nič špeciálne. V súčasnosti sú toxíny všade okolo nás. Nachádzajú sa vo vzduchu, nakoľko ten je plný smogu z áut, tovární či iných zariadení a ich prítomnosť si už ani poriadne neuvedomujeme. Hlavne teda nie tí, ktorí žijú vo veľkých mestách a sú v kontakte s rušnou dopravou dennodenne. Viac by tieto podstatne kvalitne odlišné vzduchové podmienky pocítil človek, ktorý príde z dediny do mesta. Práve detoxikácia čriev napomôže v očiste vášho organizmu a výrazne vám zlepší kvalitu života.

Ďalšou bežnou našou súčasťou je jedlo. Áno, aj z jedla sa do nás môžu tieto škodliviny dostať. Či už prostredníctvom neumytého ovocia alebo zeleniny alebo konzumáciou „napichaného“ mäsa, nedostatočným tepelným upravovaním určitých druhov potravín atď. Samozrejme sa môžu do nášho tela dostať aj priamo, najčastejšie vdýchnutím škodlivých výparov z čistiacich prostriedkov, aké bežne používame v domácnosti. Rovnako za prítomnosť  škodlivín v našom tele môže aj fajčenie či alkohol.

K usadzovaniu škodlivín v tele by nemalo dochádzať, pretože črevá a pečeň by mali fungovať ako prirodzená detoxikácia, čiže prirodzené triediče a odtoky týchto látok. Ak je ale hranica týchto látok v tele vyššia, ako dokážu spracovať, toxíny sa stále kopia a kopia. To spôsobuje množstvo ďalších problémov a vtedy je prečistenie čriev viac ako nevyhnutné. V dnešnej dobe máme tendenciu si myslieť, že ide hneď o najhoršie ochorenie. Pokiaľ ste však nevyskúšali obyčajnú detoxikáciu, nepodliehajte  panike.

Čo usadené toxíny v tele spôsobujú?

Škodliviny sa môžu usadiť úplne všade. Ich začiatkom ale bývajú črevá, preto by ich pravidelné prečisťovanie resp. detoxikácia mala byť samozrejmosťou každého a jedného z nás. Všetky orgány v našom tele sú dôležité, no hrubé a tenké črevo pracujú na spracovaní skonzumovanej potravy. Ich steny majú schopnosť triediť dobré látky a tie odoslať telu a zlé látky, ktoré potom putujú von. Ak sú ale plné toxínov, nemôžu fungovať správne. To má za následok, že sa nám do tela nedostávajú všetky živiny, ktoré prijmeme.

Škodliviny  bránia prirodzenému prečisťovaniu a pohybu čriev, čo má za následok nafukovanie, nadúvanie, plynatosť, ťažké a hlučné trávenie, problémy s vyprázdňovaním, zápchu, hnačku…No ich zanesenie môžete vidieť aj na vašej pokožke, ktorá nie je dostatočne živená. Môže byť bledá, ochabnutá, unavená, mastná alebo naopak suchá, aknózna, teda objaviť sa vám môžu vyrážky, akné, čierne bodky a kopec iných problém. Kto by bol povedal, že obyčajná detoxikácia čriev môže zmeniť a upraviť aj vaše vizuálne problémy? Tí, čo ju ale vyskúšali, sa o tom hneď presvedčili.

Prečistenie čriev docielite takto

Aby bola detoxikácia čo najlepšia a najúčinnejšia, je dôležité, aby ste sa pripravili na tvrdší režim, hlavne čo sa stravovania týka. Už na začiatku si vyčleňte, ktoré potraviny budete môcť konzumovať. Najlepšie sú na prírodnej báze s vysokým obsahom vitamínov a vlákniny. Vláknina pomáha zachytávať nečistoty z tráviaceho traktu a pomáha v ich vylučovaní, teda v detoxikácii čriev. Ovocie a zeleninu vždy poriadne poumývajte. Úplne vylúčte potraviny, ktoré by mohli obsahovať množstvo toxínov a rovnako aj tie, ktoré  sú ťažko stráviteľné a bránia prirodzenej očiste. Ide o mastné, údené a vyprážané jedlá, jedlá s veľkým množstvom soli a cukru, biele pečivo, sladené vody, trvanlivé produkty atď. Najlepšie sú vždy čerstvé potraviny, probiotické mliečne výrobky, biele hydinové mäso, ryža, šaláty, kapusta, cvikla, jablká atď.

Veľmi dôležitou časťou je aj pravidelný pitný režim, nakoľko aj voda z tela pomáha vyvádzať usadené toxíny, a teda je prospešná v prečisťovaní a detoxikácii čriev. Zvýšenou fyzickou aktivitou len podporíte fungovanie tohto orgánu, ktorý začne pracovať rýchlejšie.

Na detoxikáciu či už celého tela alebo špeciálne len na prečistenie čriev si môžete zakúpiť aj podporné prípravky, ako tabletky, náplasti, výživové doplnky, sirupy, kaše, kvapky či rôzne iné produkty v rôznych skupenstvách. Každopádne, hlavnou časťou je váš sprísnený stravovací režim, pretože rôzne tabletky neurobia zázrak, ak im trošku nepomôžete. Naopak, kombináciou prípravkov na detoxikáciu a rešpektovaním zásad prečistenia čriev sa k výsledkom dopracujete oveľa rýchlejšie.

Ako dlho a kedy detoxikovať? posedenie s partiou pri vine

Pokiaľ si myslíte, že si na detoxikáciu čriev stačí vyčleniť jeden deň, tak sa mýlite. Počítajte aspoň s 2 týždňami, aby bolo prečistenie čriev čo najlepšie a aby ostali „čisté“ a neproblematické čo najdlhšie. Ideálne je, ak by ste zásady zdravého stravovanie rešpektovali už po zvyšok života. Je však ťažké si odoprieť stretnutie s partiou na pive, na dobrom hamburgeri, odmietať slané, údené či vyprážané výrobky. Preto je detoxikácia a prečistenie čriev najlepšie absolvovať vtedy, ak začínate pociťovať tráviace ťažkosti.

Najťažším obdobím pre tráviaci systém človeka sú Vianoce a Veľká noc. Preto sa najviac hodí naplánovať si detoxikačnú kúru práve na obdobie po týchto sviatkoch. Pokiaľ možno pracujete vo fabrikách so škodlivými výparmi, kde nemáte zabezpečené dostatočné vetranie, detoxikovať by ste sa mali častejšie. Pre „bežných“ ľudí stačí prečistenie a detoxikácia čriev 2x do roka a pomôcť vám v tom môžu aj niektoré hore uvedené prípravky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Navigation