Tabletky a iné prípravky na chudnutie

Nie každý, kto má zopár kíl navyše, sa s tým dokáže zmieriť. Väčšina z nás hľadá rôzne možnosti a cestičky na to, aby sme váhu dostali pod kontrolu a nemuseli sme niesť nálepku „obézny“ celý život. Našťastie dnes tabletky rozsypane z balickaje skutočne veľa riešení a pomocí vyriešenia tohto problému. Pokiaľ vám vaše odhodlanie a sebazaprenie nestačí, schudnúť môžete pomocou rôznych tabletiek či iných prípravkov na chudnutie. Ak si neviete zostaviť zdravý stravovací režim, ktorý by vám vyhovoval a ktorý by ste dodržiavali, zostaviť vám ho môže aj nutričný poradca. Ak sa už do nášho chudnutie „zamotajú“ iní ľudia, ktorí nás majú viac menej pod kontrolou, zvykneme byť zodpovednejší a aj prísnejší na seba samých. A to je v dosiahnutí tohto cieľa skutočne dôležité.

Aké prípravky na chudnutie si možno zvoliť? Je možné ich kombinovať?

Ak chcete veľmi rýchlo schudnúť, pomôcť vám v tom môžu aj rôzne prípravky. No nie je dobré sa na ich silu poliehať na 100%, nakoľko aj vy musíte rešpektovať isté zásady. Ak začnete prijímať rovnaký počet alebo dokonca ešte viac kalórií za deň, ako ste zvykli a už vôbec nebudete nič robiť, efekt sa môže dostaviť len v minimálnej miere, prípadne vôbec. Spaľovače tukov, ako nazývame aj rôzny prípravky, hlavne tabletky na chudnutie dokážu tieto kalórie obmedziť resp. ich usadzovanie vo vašom tele. No pre dosiahnutie čo najlepších a najrýchlejších výsledkov by ste im mali pomôcť. Ako? To vám povieme nižšie. Teraz si ale predstavme, aké produkty si za týmto účelom môžete zakúpiť.

  1. Tabletky

Najobľúbenejšie sú jednoznačne tabletky na chudnutie, ktoré pôsobia na spaľovanie tukov zvnútra, teda už v žalúdku a v črevách. Nie sú však práve najlacnejšou možnosťou a balenie sa zvykne minúť pomerne rýchlo. No na ich obhajobu je potrebné povedať, že ak si vyberiete overený produkt, s výsledkom môžete byť viac ako spokojný. Určite ich ale nie je dobré brať z dlhodobého hľadiska. Pokiaľ sa snažíte schudnúť, nie je problém, niekoľko mesiacov prípadne rok je ešte normálna doba. No preventívne dopovanie sa tabletkami na chudnutie počas zvyšku života vám môže viac uškodiť a narušiť prirodzené metabolické a tráviace procesy. Každý výrobca má ale rôznu maximálnu dobu užívania, takže pokyny pre užívateľov rozhodne neprehliadnite. Rôzne druhy takýchto „liekov“ sa nemajú kombinovať, no s inými prípravkami to je možné.

  1. Iné požívateľné prípravky

Tabletky na chudnutie, ktoré fungujú ako vnútorný spaľovač tukov môžete podporiť aj inými prípravkami, aj keď možno na rozličnej báze. Z požívateľného hľadiska sú vhodné napr. rôzne kaše resp. rozrobiteľné prášky a nápoje, ktoré vás rýchlo zasýtia, pričom ich kalorická hodnota je nižšia. „Zázrak“ spočíva v tom, že jednotlivé zložky takejto „stravy“ sa uvoľňujú postupne, čo znamená, že ste dlhšie zasýtený. Nevýhodou môže byť, že niektoré sú veľmi chutné, takže si možno budete chcieť pridať.

Okrem práškov a nápojov existujú na rýchlejšie spaľovanie tukov a na chudnutie aj rôzne prírodné čaje, kvapky, sirupy, tyčinky atď. Vždy sa ale oboznámte skôr o tom, či sa môžu kombinovať s inými prípravkami, nakoľko ich kombinované silné zloženie vám môže uškodiť.

  1. Vonkajšie spaľovače tukov

Bez pochyby môžete s tabletkami či inými požívateľnými prípravkami na chudnutie kombinovať tie produkty, ktoré sa na spaľovanie tukov aplikujú zvonka. Väčšinou ich nanášate priamo na problematické miesta, akými sú brucho, stehná, zadok, ruky… Môžete si ich zakúpiť ako gél, krém, balzam, sprej, emulziu či v nejakom inom skupenstve, napr. ako náplasti.

Chudnutie začína stravou

Rôzne prípravky vám síce môžu byť nápomocné, možno len mentálne, no základom skutočného úbytku  váhy je zmena stravovania.  Dôležitým je prijať menej kalórií ako denne spálite. Schudnúť sa vám podarí vtedy, ak si denne zapíšete, čo všetko zjete. Možno budete z toho množstva prijatých kalórií prekvapený a prídete na to, že toľko ste jesť skutočne ani nemuseli. Najlepšou cestou rýchleho chudnutia je tá, kedy z vášho stravovania vylúčite mastné, vyprážané, údené, presladené a presolené jedlá, sladené bublinkaté vody, rýchle občerstvenie a jedlá zo sáčku a rovnako aj biele pečivo. kosik plny zeleniny

Ak vám až nezáleží na tom rýchlo schudnúť, tieto jedlá si môžete dopriať, ale obmedzene. Pre chudnutie je vhodné nielen zakúpiť si drahé tabletky, ale živiny a vitamíny prijať v strave. Jedzte čerstvé a dobré umyté ovocie a zeleninu, celozrnné pečivo, ktoré podporí trávenie, probiotické výrobky a pite veľa vody“

Pre zdravie tela a duše je vhodná aj pravidelná športová aktivita. Takto si spaľovanie tukov ešte podporíte, rovnako sa naštartujú a nabudia aj iné orgány, hlavne črevá. Vďaka športu sa môže zlepšiť nielen vaša telesná kondícia a váha, ale aj fyzický vzhľad a zdravie ako také. Len si ho určite nepokazte kombináciou viacerých prípravkov a tabletiek na chudnutie v snahe čo najrýchlejšie schudnúť. Všetko má svoj čas a znižovanie váhy je proces, ktorý môže vaše telo úplne rozhodiť. Preto je v tomto prípade lepšie ísť pomalšie, kedy výsledky môžu vydržať dlhodobo. Pri rýchlom chudnutí hrozí jojo-efekt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Navigation